A A A  A+ A++
 

Zakończenie sezonu wyjazdowego.

Data dodania: paź 17, 2012 | Napisał: Zdunek

W miniony weekend zakończyliśmy nasz tegoroczny sezon wyjazdowy. Ostatnią imprezą sezonu była rekonstrukcja w miejscowości Ostromecko pod Bydgoszczą, nazwa tej wspaniałej imprezy to "Jak to Szwed pod Bydgoszczą wojował". Był spory kawałek życia XVII wiecznego, genialna impreza, całość utrzymana w mocno kameralnym stylu. Organizatorom możemy tylko podziękować.

Podziękować możemy także organizatorom innych imprez na których byliśmy. Podsumowując ten sezon mogę rzecz że nasza grupa niesamowicie się rozwineła. Sprzętowo jak i duchowo. W grupie przeszło sporo zmian, dorośliśmy do pewnych decyzji i przedsięwzięć.

 

W swoim imieniu mogę podziękować całej grupie i wszystkim z osobna, za miniony sezon.

Lecz w czasie stagnacji jesienno zimowej także będziemy działać, będziemy przygotowywać się na rok 2013. Żeby Pułk Czarnieckiego był na coraz wyższym poziomie, by nasze ubiory jeszcze bardziej wpasowywały się w epokę, by szabla w ręku była lekką, oraz by wróg nasz bał się broni którą w rękach dzierżymy! Wiwat!SZUKAJ NA NASZEJ STRONIE!

Pod koniec 2010 roku powstała myśl założenia grupy rekonstrukcyjnej której główne działania będą odbywały się na terenie małego trójmiasta kaszubskiego. Główne działania czyli treningi, spotkania, ćwiczenie staropolskiej mowy, szermierki, rękodzieło oraz zagłębianie się w historię tamtych czasów. W 2013 roku uzyskaliśmy statut Stowarzyszenia.

Więcej


Losowe zdjęcia

Archiwum wpisów

Tagi

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych
Pułk Czarnieckiego
KRS : 0000465407
Tel. kom : 888-576-949 (Krzysztof Zdunkowski)
Email : grupa@czarnieckiego.org

Formularz tymczasowo wyłączony, prosimy o wiadomości na grupa@czarnieckiego.org

Copyright © Pułk Czarnieckiego | Created by CreaWeb